LAUKO TENISAS VISIEMS | Taisyklės
427
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-427,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

I. Teniso taisyklės (vienetai)

Dviejų priešininkų žaidimas vadinamas vienetais (kitaip – vienas prieš vieną).

Žaidimui naudojama siauresnė aikštelė (pirmosios teniso aikštelės linijos, skaičiuojant nuo centro, žymi užribį).

Žaidėjas, kuris paduoda/muša kamuoliuką į priešininko pusę yra paduodantysis, o tas, kuris turi atmušti, permušant kamuoliuką atgal į priešininko pusę – priimantysis.

Žaidėjai keičiasi iš paduodančiojo į priimančiojo poziciją ir atvirkščiai po kiekvieno “game’o“, bei keičia padavimo/priėmimo puses po kiekvieno laimėto taško.

Paduodantysis žaidėjas išaiškinamas metant monetą arba sukant raketę.

Laimėjęs (atspėjęs teisingą monetos/raketės reikšmę), renkasi vieną iš keturių galimybių:
1. Padavinėti (“servuoti“). Tokiu atveju priešininkas gali rinktis aikštelės pusę.
2. Priimineti. Tokiu atveju priešininkas gali rinktis aikštelės pusę.
3. Aikštelės pusę, kurioje nori žaisti. Tokiu atveju priešininkas gali rinktis padavinėti (“servuoti“) arba priiminėti kamuoliuką.
4. Perleisti priešininkui pasirinkimo teisę.

Paduodantysis pirmą “game’o“ kamuoliuką padavineti pradeda iš dešinės pusės, taikant į priešininko dešinį kvadratą (įstrižai į pirmąjį kvadračiuką). Jei kamuoliukas nepataiko į mažąjį kvadratą arba atsimuša į tinklą, padavimas kartojamas. Du kartus nepataikius, taškas skaičiuojamas priešininkui. Jei padavimo metu kamuoliukas pataikomas į mažąjį priešininko kvadratą, bet kliudo tinklą, padavimas kartojamas iš naujo ir galimi 2 nauji padavimai.

Po kiekvieno laimėto/pralaimėto taško, padavimo vieta keičiama į priešingą pusę.

Aikštelės puses priešininkai keičia po pirmo “game’o“, o vėliau – kas 2 “game’us“.

II. Teniso taisyklės (dvejetai)

Taisyklės yra identiškos kaip ir vienetų žaidimo. Pagrindinis skirtumas nuo vienetų – naudojama platesnė aikštelė (antra užribio linija).

Žaidėjai, esantys vienoje komandoje, turi pasirinkti puses, kuriose žais, o t.y. priiminės ir padavinės (“servuos“) kamuliukus. Padavimai nesidvigubina dėl to, kad žaidžia du žaidėjai, t.y. vieno žaidimo metu padavinėja vienas iš komandos narių, o po “game’o“ perleidžia padavimą priešininkams.

Komandoje padavimai turi būti paskirstyti po lygiai ir keistis kas “game’ą“.

Aikštelės puses žaidėjai gali keisti tik po seto (priimančiojo ar paduodančiojo). Žaidimo metu, jie gali stovėti, kur nori.

Standartiškai vienas žaidėjas stovi arčiau tinklo, o partneris – gale, atitinkamai pasiskirstant dešinę bei kairę puses.

Paduodantysis padavimo (“servo“) metu turi stovėti už galinės linijos, o priimantysis – už mažojo kvadrato linijos (dažniausiai, jei smūgis stiprus, kamuoliuko laukiama prie galinės, užribio linijos).